POOL STORY – výmena plastového bazéna za nerezový

späť na výpis článkov
Tento krásný projekt nerezového bazéna Imaginox vznikol na základe želania našich klientov z královohradeckého kraja renovovať existujúci plastový bazén. Nami ponúkaných typov bazénov sa zákazníkom najviac zapáčila nerezová varianta, ktorá bola jasnou voľbou hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé kvôli zlej prístupnosti záhrady, a teda nutnosti zvarenia bazénovej konštrukcie až na mieste realizácie, po druhé kvôli vysokej odolnosti a dlhej životnosti nerezového materiálu, ktorý vydrží v perfektnom stave desiatky rokov a treťou prednosťou, ktorá bola pre nich ďalším stimulom voľby práve bazéna firmy Imaginox, bola možnosť individuálneho vybavenia bazéna podľa vlastných predstáv, a to vrátane originálneho a veľmi dizajnového riešenia prelivu.

V čase, keď k nám klient prišiel s víziou rekonštruovať existujúci bazén, vyzeralo miesto realizácie približne takto. Oválny skimmerový bazén s nadzemným skleneným zastrešením bol z veľkej časti rozobraný a pripravený na úplnu demoláciu a následné pozemkové úpravy ťažkou technikou kvôli zväčšeniu výkopu.

V ďalšom kroku sa vybudovala 7,5 x 3,5 metra veľká betónová vaňa pre bazén, a hneď vedľa aj pre priliehajúcu šachtu bazénovej technológie. Vzhľadom k zvolenej prelivovej filtračnej variante bazéna musel byť ponechaný dostatočný priestor okolo bazéna pre vybudovanie odtokového žľabu a recirkulácie vody.

Po dôkladnej stavebnej príprave prišli na rad naši montážnici a zvárači, ktorí behom niekoľkých týždňov nainštalovali najprv bazénovú konštrukciu, ďalej stenové a dnové plechy a neskôr aj ďalšie vybavenie ako svetlá, trysky a protiprúd.

Okrem zmienených doplnkov je bazén vybavený tiež rovnými rohovými schodmi a automatickou solárnou lamelou, ktorej šachtu sme zabudovali do steny bazéna. Najvýraznejším prvkom tohto projektu je jedinečné zakrytie prelivného žľabu, který je prekryt granitovými doskami, cez ktoré sa prelieva voda do dekoračných kamienkov z čiernej žuly.

Radi by ste se dozvedeli viac o nerezových bazénoch Imaginox, alebo sa potrebujete ešte rozhodnúť ohľadom ideálneho materiálu pre váš bazén? Prečítajte si nášho sprievodcu „Ako si vybrať bazén“ a nechate si zdarma zaslať naše katalógy priamo k vám domov.

Zavolať Navigovať Uložiť kontakt Poslať si info na mail